seo uyumlu link yapısı

Seo Dostu Link Yapısı Nasıl Olur?

Kullanıcı Yönünden Link Yapısı

Sitemizi ziyaret eden kullanıcılar, belirli linkler üzerinden sitemize gelmektedirler. Bu yüzden link yapımız kullanıcılara hitap eden, güven veren link yapısında olmalıdır. Örneğin siz bu içeriği okurken bulunduğunuz linkin https://sinanduymaz.com/seo-dostu-link-yapisi-nasil-olur/ olduğunu görüyorsunuz. Linke baktığınızda ise bu linkin içerisinde aradığınız cevabın olduğunu biliyorsunuz. Olay bu kadar basit! Linkleri, içeriği anlaşılabilecek gibi ayarlayın.
Yani sinanduymaz.com/icerik.php?1415 v.b linkler yerine https://sinanduymaz.com/seo-dostu-link-yapisi-nasil-olur/ şeklinde linkler kullanın.

Seo Yönünden Link Yapısı

İçerik Uyumlu Link Kullanın

Sayfalarınızın linkini hazırlarken içeriğe uyumlu olacak şekilde yapı kurun. Saçma sapan bir şekilde hala bir çok web sitesi şaşırtıcı URL’ler kullanıyor. Bu SEO’yu baltalamaktan başka bir şey değildir, yararı olmaz, zararından kurtulamazsınız.

URL Yapısını Standartlaştırın

Sayfalarımızın url yapısı tüm sitenin içerisinde standart olmalı. Kategorileri linkinizin içerisine ekleyin, örneğin bir alışveriş sitesi için;
alisverissitesi.com/erkek/gomlekler şeklinde bir yapı oluşturun fakat çok fazla derine inmeyin. Yani alisverissitesi.com/erkek/gomlekler/siyahgomlek/kolayutulenen gibi saçma detaylara takılmayın.
Siteyi oluştururken ana kategorilere bağlı kalın. Eğer sizde bir blog açmak istiyorsanız url yapısını siteadi.com/yazi-adi şekilde yapmanızı öneririm. Kategori veya etiket kullanmadan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.