İnstagram Sosyal Medya

İnstagram Reklamcılığı Nedir?

instagram
Yazar: Sinan Duymaz

Devir teknoloji devri diye boşuna demiyorlar. Zevk için sosyal medyada gezen de var, bu işi meslek haline getirmiş olanlarda. Sosyal Medya Reklamcılığı şüphesiz günümüzde herkes tarafından bilinmese de bir çok kişi tarafından meslek haline dönüştürüldü. Sonuç olarak sosyal medyadan (bu ara özellikle instagramdan) deli gibi alışveriş yapan insanları görüyorsunuzdur.

Benim de adını burada söylemeyeceğim yüksek kitlesi olan bir instagram hesabım var ve oradan elde ettiğim gelir hemen hemen tüm masraflarımı, ihtiyaçlarımı karşılıyor. Şaka değil, internetten para kazanmak konularında pek bulunmasa da şuan para akışının hayal bile edilemeyeceği platform haline geldi instagram. Hemen hemen takip ettiğiniz her hesap/sayfa (aslında hepsi birer profil) reklam atıyordur, siz sinir olsanız da oradan para kazanıyordur. Bu işten aylık asgari ücret ve kat kat daha fazlası kazanılıyor.

instagram sayfalarına reklam vermek

Sadece ürün satışlarında değil, ünlülerin hesaplarının büyütülmesinde, yeni çıkan bir şarkının izlenmesinin arttırılmasında da büyük yer alıyor instagram. (Kendim herkesin tanıdığı bir sanatçıya reklam ve farklı bir sanatçının şarkısının izlenmesinde bir süre reklam yaptım)

Hal böyle olunca, gençlik instagramda hesap büyütmeye başladı. Binlerce hesap, yüz binlerce takipçi kazandı. Tabi bu işe gireceğim diyorsanız da belli bir miktar para harcayarak girebiliyorsunuz.(Çok özgün bir hesabınız ve çok özgün bir içerik üretemiyorsanız kendi kendinize büyüyemezsiniz.)

Sizde instagram üzerinde reklam çalışması yapmak istiyorsanız mail@sinanduymaz.com üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Sinan Duymaz

Durmak yok, hep araştırmak, hep yazmak var.
Bir sonraki gönderide görüşmek üzere!

2 Yorum

  • Açıkçası nasıl geri dönüş alınır bilemiyorum. Sayılarda gözle görülür artış mı yaşanır yoksa insanlara itici gelir de tıklamazlar mı araştırılmalı.

    • Reklam içeriği dikkat çekici olursa instagram reklamları faydalı ama özgün olmayan ve yalan reklamlar kimseye birşey kazandırmaz 🙂

Yorum Yap