İnstagram Sosyal Medya

İnstagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

instagram
Yazar: Sinan Duymaz

Sosyal medya platformları akrabalarımız, iş arkadaşlarımız, okul arkadaşlarımızla bağlantıyı kaybetmemek için harika bir ortam sunuyor. Facebook twitter ve instagram hesaplarını açmak biliyorsunuz ki çok basit. 3-4 adımda hesabınızı oluşturabiliyorsunuz. Fakat facebook twitter instagram hesabını kapatmak, açmak kadar kolay olmuyor. Kullanıcı sayısını arttırmak isteyen sosyal medya platformu yöneticileri, bizlere menüler arasında bu seçeneği çoğu zaman sunmazlar ve farklı yöntemlerle, farklı yapılar üzerinden kapatmamız gerekir.

İnstagram son yılların en popüler sosyal medyası fakat kullanıcılar hesabını tamamen kapatarak bir anlamda sosyal medya detoksu yapmak istiyor. Sizde “instagram hesabı nasıl kapatılır” diyorsanız hemen nasıl kapatacağınızı söyleyelim.

İNSTAGRAM HESABI NASIL KAPATILIR?

İnstagram hesabınızı kapatmak için bir link bulunuyor. Bu linke tıklayarak hesabınızı kalıcı olarak kapatma / silme işlemine başlayabilirsiniz. Fakat şunu hatırlatmakta fayda var, hesabınızı sildiğinizde size ait tüm fotoğraf, beğeni, yorumlar ve kullanıcı adınız silinecektir, daha sonra bunları geri getirmeniz mümkün olmayacak. Eğer sadece bir süreliğine sosyal medyadan uzaklaşacaksanız instagram hesabını dondurmak sizin için daha faydalı olacaktır.

NOT: SİLECEĞİNİZ İNSTAGRAM HESABINIZIN KULLANICI ADINI BAŞKA BİR HESAPTA KULLANAMAZSINIZ.

İnstagram hesabınızı kapatmak için aşağıdaki linke bilgisayarınızın veya cep telefonunuzun tarayıcısından girmeniz gerekiyor.

https://instagram.com/accounts/remove/request/

Linki açtığınızda oturum açmış olmanız gerekir, eğer oturumunuz tarayıcı üzerinden açık değilse instagram hesabına tarayıcıdan giriş yapın ve aynı linke tekrar gidin.

instagram hesabını kalıcı olarak kapatma
instagram hesabını kalıcı olarak kapatma

Açılan “Hesabımı Sil” sayfasında size instagramdan neden ayrıldığınızı soran bir kaç seçenek çıkacak. Uygun bir seçeneği seçip sonraki bölümde bulunan boşluğa şifrenizi girmelisiniz ve kırmızı ile yazılmış olan “hesabımı kalıcı olarak kapat” butonuna tıklamalısınız.

İnstagram hesabınız böylelikle kapandı. 🙂

Yazar Hakkında

Sinan Duymaz

Durmak yok, hep araştırmak, hep yazmak var.
Bir sonraki gönderide görüşmek üzere!

Yorum Yap